Kako odabrati i što je važno imati na umu kad su u pitanju satovi za djecu?
Moje me dijete u zadnje vrijeme često pita da bi voljelo imati ručni sat i ni sama ne znam od kud krenuti u potragu za tako nečim. Već dugo nisam razmišljala o tome dok mi jedna prijateljica nije ispričala kako se dosjetila zgodnog poklona za 7. rođendan za svoju curicu.
Na proslavi rođendana, kad je malena otvorila lijepo zapakiran poklon bila je presretna. Nije prestajala pričati o iznenađenju koje su joj mama i tata priredili za njezin rođendan. Takvo oduševljenje, kako kaže moja prijateljica, kod svog djeteta dugo nije vidjela. To je bila takva sreća da još danima svima u razredu malena prepričavala svojim prijateljima. Ja sam tada shvatila da bi tako nešto bilo sjajno da i ja priuštim svojoj kćerki.
No, od kuda krenuti je bilo moje pitanje samoj sebi. Gdje se uopće mogu potražiti satovi za djecu? Nisam do sada obraćala pažnju na to i nisam znala gdje ih prodaju. Rijetko odlazim po dućanima i nisam uopće znala kakvih sve satova ima. Uglavnom, kad sam u jednom trgovačkom centru pronašla dućan za satovima bila sam oduševljena izborom. Postoje satovi plastični, gumeni i metalni u svim bojama. Neki imaju elastične remene, neki izgledaju poput ukrasnih narukvica, a neki su prave male kopije satova za odrasle.
Valja itekako pažljivo odabrati sat jer svako je dijete posebno ima neki svoj određeni stil. Kako sad ne bi ometao igru, važno je da bude u skladu s njihovom dinamikom kretanja. Neka djeca jako paze na stvari dok neki ne mare uopće za to je li nešto jeftino ili skupo. Mislim da je najbolja opcija odabrati sat koji je za vodu primjerice, jer djeca ne obraćaju pažnju na taj dio.
Oni kad peru ruke operu pola sebe i sat bi se sigurno moči barem 5 puta u danu ako ne i više. Osobito prilikom svakodnevnog kupanja prije spavanja. Definitivno mislim da je najbolji odabir vodootporni plastični sat. Što šarenije i veselije tim bolje. Ipak oni su tek djeca i važno je da im sat služi osnovnoj svrsi, a to je da im pokazuje koliko je sati.